sabinakasmalieva3
sabinakasmalieva3 sabinakasmalieva3
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

easy question, please help

easy question please help class=

Respuesta :

Bananapepperpie
Bananapepperpie Bananapepperpie
  • 02-03-2022

Step-by-step explanation:

All you need to do is divide cost by mile since they already factored in the additional $3 for you.

1. 8/5 = $1.60

2. 11/8 = $1.375 = $1.38

3. 23/20 = $1.15

Answer Link

Otras preguntas

when is season 3 of never have i ever coming out on netflix
_____________ was a very early use of photography. While this was traditionally used by rulers and the wealthy, photography made this type of art less expensive
que comida no debe comer edwin?
PLEASE-I'M STUCK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A keyboard and a scanner are examples of common devices associated with which of the four basic computer functions? outp
If 25% were spent on spencils how much money was spent?
8)What number is 60% of 140?
Identify the domain and the range of the relation shown in the figure
walker is reading a book that is 792 pages. He reads 15 pages a day during the week, and 25 pages a day during the weekend. After 5 weeks of reading, how many p
Read the excerpt below. Which of the following statements best summarizes the main idea of the excerpt? In 1944 Elion joined the Burroughs Wellcome Laboratories
27. A manufacturer claims its Brand A battery lasts longer than its competitor's Brand B battery. Nine batteries of each brand are tested independently, and the