briellegee
briellegee briellegee
  • 01-03-2022
  • Mathematics
contestada

If Melissa buys of a pound of boysenberries, how much will
the berries are $3 per lb

Respuesta :

avabeery1 avabeery1
  • 01-03-2022
the berries will be $3, because she is buying one lb of them at $3/lb
Answer Link
MSFSPASTA
MSFSPASTA MSFSPASTA
  • 01-03-2022

Answer:

Well if Melissa only bought a pound of berries then it should be $3 because its $3 per pound-

Answer Link

Otras preguntas

Helen bought 5 pounds of oranges. She sliced 2 pounds of oranges to bring to a party. How many pounds of oranges does Helen have left?
Make the underlined words plural. Pongo este huevo en el plato. O estes huevo O estas huevos estos huevos O este huevos
Who is most likely to develop eating disorders? Question 7 options: -Teachers -Soldiers -Athletes
PLS HElp answer is below give me a answer for each one and a complete sentence pls il give brainiest and 5 stars
Why do you think social insects are among the creatures that use pheromones?​
Evaluate. Write your answer as a fraction or mixed number in simplest form.
What is the terminator? Science Question
5. What can't the developing fetus be tested for?
What is the first step in comparing opposing arguments? identifying the claims made in both arguments discovering where the authors found their evidence studyin
How much time will have elapsed from 2:37 to 3:19