Madilovesthisfont
Madilovesthisfont Madilovesthisfont
  • 16-02-2022
  • Mathematics
contestada

Brandon is planning to make fudge. Each pound of fudge costs $4.25 to make. Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudge.

Brandon is planning to make fudge Each pound of fudge costs 425 to make Use the ratio table to show your strategy for finding the cost to make 19 pounds of fudg class=

Respuesta :

zecrnil96
zecrnil96 zecrnil96
  • 16-02-2022
19 pounds of fudge will cost $80.75
Answer Link

Otras preguntas

Confused, thanks. Can you use a right triangle to represent the distance the distance between any two points on the coordinate plane? Explain.
Who would most likely develop an alcohol addiction in adulthood?
Factor by grouping Ab+4+a+4b
To contain health care costs, an employer may increase the employee's deductible amount or co-payments. a. True b. False
Read this excerpt from Endgame by Samuel Beckett: Clov goes and stands under window left. Stiff, staggering walk. He looks up at window left. He turns and look
how did us policy change as the war in europe progressed 1939-1941
What was the original conception of "administration" at the time of the framing of the constitution?
What kind of animals are best suited to life in a tundra?
In the article the author admits that one of the sources he used might be biased which one is it
Alex is riding his bicycle to school. After 1 mile, he is a third of the way home. How much farther does he have to go?