knb100 knb100
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

A store sells 12 cans of soup for $7.50 How much would it cost to purchase 6 cans of soup? $

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer: It would be $3.75

Step-by-step explanation: 12/2=6 and 7.50/2=3.75

Answer Link
bonkthedonk16 bonkthedonk16
  • 03-02-2022
The answer to your question is 3.75
Answer Link

Otras preguntas

Jobs in the skilled labor category require what?
which type of cloud produces hail?
Jill wants to find the quotient use multiplication and distributive property to help Jill find the quotient of 144 divided by 8
WHAT is the unit rate for 115 miles in 2 hours
How much would a 185 pound person weigh in the moon
Which careers have the highest minimum experience requirement? Network administrator Software architect CIO System administrator
Jamie lost 27 pounds in 1 year . on avarage how many pounds did jamie lose per month
How does photosynthesis affect the flow of energy in a biosphere?
Which expression means 63? A) 6 × 3 B) 6 × 6 × 6 C) 3 × 3 × 3 × 3 × 3 × 3 D) (2 × 3) × (2 × 3) × (2 × 3)
178 rounded to the nearest hundred