nokulungaziyanda999
nokulungaziyanda999 nokulungaziyanda999
  • 03-02-2022
  • Mathematics
contestada

dainelaa bought 125g of jellybean for 18,50 calculate the price per kilogram​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-02-2022

Answer:148

Step-by-step explanation:

125g x 8 = 1000g

18.5x8=148

Answer Link

Otras preguntas

PLZ HELP ASAP CIRCLES WILL GIVE BRANLIEST
In Animal Farm, how do the animals now feel about their social order and their farm?
This is the unintentional misuse of a word by confusion with one of similar sound, especially when creating a ridiculous effect.
George has a lawn care business. He charges $70.00 per yard that he cuts. It costs George $3.49 per yard for lawn mower maintenance and $24.04 per yard for gaso
You may encounter may situations in life that make you feel uncomfortable. The first tool you can use in fostering resistance skills is
Teo has 4 2/3 pitchers of juice. One glass holds 1/6 of a pitcher. How many glasses can Teo fill?
In Macbeth, Lady macbeth believes that in order to carry out the murder, she must behave more like a ___.
As previously underdeveloped nations begin to compete in the global market, which of the following has occurred answers
What major issues did china face during the Cold War
Kristen invests $5,745 in a bank. The bank pays 6.5% interest compounded monthly. How long must she leave the money in the bank for it to double? Round to neare