austinlydia491 austinlydia491
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

Find each quotient.
1) 6 ÷ -1
2) -4 ÷ - 1
3) 2 ÷ - 1
4) 20 ÷ -5
5). -8 ÷ -2
Need now please

Respuesta :

aspmodderyt
aspmodderyt aspmodderyt
  • 05-01-2022

Answer:

1)ans= -6

2)ans= 4

3)ans= -2

4)ans= -4

5)ans=4

For my hardwork make me brainliest answer please

Answer Link

Otras preguntas

As agriculture replaced hunting and gathering, _______ began to develop. A. civilization B. monarchies C. empires D. countries
which is an important element in comedy?
sydney has a $75 mall gift card. she wants to buy a sundress and a movie ticket. the movie ticket with tax costs $11.50. the sales tax on the sundress will be 4
Qual a matéria que normalmente cai na prova do iff ?
what's Zeus in roman form
1.268 to the nearest tenth
Use the power rule & the power of a product rule to simplify the expression. (2p^4)^6
using the following prices, calculate the unit price to determine how much it would cost for 7 granola bars and 9 bottles of water. $7.14 for 6 granola bars $8.
which is the decimal form of 92/125?
how are environmental issues related to scarcity and opportunity cost