channelesparza
channelesparza channelesparza
  • 04-01-2022
  • Mathematics
contestada

A box of 24 spiral notebooks cost $3.60. What
s the cost of 1 notebook?

Respuesta :

liliannamiron
liliannamiron liliannamiron
  • 04-01-2022
0.15 cents just divide 3.60 by 24 hope this helps !
Answer Link
kennymashaney kennymashaney
  • 04-01-2022

Answer:

15 Cents each

Step-by-step explanation:

3.60 Divided by 24

Answer Link

Otras preguntas

Carly buys a gold ring priced at $273.00 if the sale tax is 10 % , how much will carly pay
1. After twenty years, how does Odysseus finally get home?
A garden measuring 9 meters by 4 meters is going to have a walkway constructed all around the perimeter, increasing the total area to 150 square meters. What wi
All I have to say is wut​
Basic Geek Questions / 55 POINTS / ASAP / Will Mark Brainliest--------------------------------------------------------------------------------------------------
Heyyyyyyyyyyyy I Gotta Question: Johnny Scored 20 Points In His Basketball Game. Find The Verb:
Latinos are an example of a racial group. O True O False
Need help with this question
can someone create an app for me using javascript?
Does treating people equally mean treating them the same?