wasifa12 wasifa12
  • 03-01-2022
  • Mathematics
contestada

help me pls its due today i need help mann asap TOO!

help me pls its due today i need help mann asap TOO class=

Respuesta :

dt33183 dt33183
  • 03-01-2022

Answer:

The answer is A.

Step-by-step explanation:

Store 1: 3 lbs for $10.5 ($3.5/lb)

Store 2: 2.5 lbs for $8.90 ($3.56/lb)

The answer is A. The sliced turkey at Store #1 is cheaper by $0.06 per pound

Answer Link

Otras preguntas

what can have a significant effect on a Region's climate
Solve (x + 3)2 + (x + 3) – 2 = 0. Let u =? A. X B. x+3 C. (x+3)^2
Write a sentence using at least one adjective, one noun, one pronoun and one adverbs, one verb from the chart . Be creative
two complementary angles are in the ratio of 1 to 4. find the measure of the smaller angle. angles add to 90
If there are two real solutions to the equation x^2 + 4x + c = 0, which is a possible value of c? A. 20 B. 17 C. -5 D. 16
40 is 120% of what number?
A firm produces 19,200 units at a total cost of $67,585.06. Find the cost per unit to the nearest cent. 4.00 3.50 3.51 3.52
The trade between the 13 colonies and Britain was known as A the trans Atlantic trade B smuggling C free trade or D fairness doctrine
George said if 2 and 4 are factors of a number, then 8 is a factor of the number.Is he correct?
DO YOU READ A BOOK. change into present perfect