iilovenlechoppaa iilovenlechoppaa
  • 02-12-2021
  • Mathematics
contestada

A half gallon of milk costs $1.89. Based on this price, about how much would 12 gallons of milk cost?

Respuesta :

gzerbel
gzerbel gzerbel
  • 02-12-2021

Answer:

45.36

Step-by-step explanation:

pleas mark brainlest

Answer Link
arianatompert arianatompert
  • 02-12-2021

Answer:

$22.68

Step-by-step explanation:

$1.89 times 12

Answer Link

Otras preguntas

What is the role of transitions within and between paragraphs. They finish ideas. They connect ideas. They clarify ideas. They add detail. They provide complex
Can you guys please help me with this question and other of my questions please
They eat beans mostly, this old yellow pair. Dinner is a casual affair. Plain chipware on a plain and creaking wood, Tin flatware. How is the couple characteriz
why is it necessary for organisms to digest starches and other large molecules
in what way did the English Bill of Rights change the government of England
Round off the number 5028.563 to the nearest hundred
What is the most likely reason the Pueblo constructed most of their buildings out of adobe? A. The architectural style of this type of building was appealing to
What is assertive behavior? a. trying to impose your point of view on others forcefully b. trying to manipulate others forcefully c. making a point in a negativ
Question 21, help me please
the measure of two complimentary angles are (3x+10) and( 2x+3) what is the measure of the larger angle? A. 86.2 B. 33.8 C. 15.4 D.56.2