yaylolzombie9798 yaylolzombie9798
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Jill is buying a cookie kit to decorate cookies for her children during the holiday break. She will pay $2.50 per cookie and a $4 service fee. Which equation can be used to find y, the total cost to buy x cookies?

Respuesta :

edwajones edwajones
  • 01-12-2021

Answer:

4 + 2.5x=cost

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

can germs live in cold weather
How did the meiji restoration affect japan
Go math book unit 5 page 310 answer key
solve #12! find the length of AB
PLZ HELP WILL GIVE BRAINLIEST A new juice stand is serving free drinks at a community festival. It offers the following drink options. Fruit: apple, mango, ora
What is relative velocity? Suppose you want to design an airbag system that can protect the driver in a head on collision at a speed of 100 km/hr or 60 mph. Est
A group of six students has taken samples of their own cheek cells, purified the DNA, and used a restriction enzyme known to cut at zero, one, or two sites in a
What actually happened at the Saratoga battle ​
If you ate a large bowl (~1.5 cups) of the Bran Flakes with Raisins cereal, how many Calories did you consume from the cereal (not including the milk)
5x+3y=-3 y=1/3x+5 intersection point