kfritz26
kfritz26 kfritz26
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

Help with Questions 4 and 5!
Will mark Brainliest for the best and accurate answers!

Help with Questions 4 and 5 Will mark Brainliest for the best and accurate answers class=

Respuesta :

lizzysmith039 lizzysmith039
  • 01-12-2021

question 4 is A

question 5 is 43.6

question 5 showing work

how I would figure it out is 151-20 =131

then I would divide it by 3 for each day

_

131÷3=43.6

Answer Link
s8932822
s8932822 s8932822
  • 01-12-2021

Answer:

131÷3=43.6

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
What is the Geocentric theory in your own words?
The discovery of gold in Transvaal contributed to the start of _____?the Anglo-Boer WarWorld War IIWorld War Ithe Peloponnesian War
how does.debate in the senate differ from debate in the house?
What's an equivalent fraction for 10 15 by dividing
What are the 4 main products for southeast
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
At a store , 24 bottles of water and 6 bags of chips costs $23.40. Five bottles of water and two bags of chips cost $6.60. What is the cost of a single bottle o
SAT Help Jack can paint a house in 5 days, and Richard can paint the same house in 7 days. Working together, how long will it take them to finish the job? How d