jtuchanf0001
jtuchanf0001 jtuchanf0001
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

At the produce store you can buy 5 bags of bananas for $23.15 . How much would it cost if you were to buy 6 bags?

Respuesta :

wy9cxmaun7 wy9cxmaun7
  • 01-12-2021

Answer: $26.16

Step-by-step explanation:

23.15 / 5 = 4.63

4.63 x 6 = $26.16

Answer Link

Otras preguntas

find the value of n that makes the equation -2=n+10 true.
A sample was prepared by mixing 18. ml of 3.00 x 10^-3 m crystal violet (cv) with 2.00 ml of 0.250 m naoh. calculate the resulting concerntattions of cv and oh-
how did the second continental congress lead into the american revolution
MATH: is 1/5 irrational?
The end of the cattle kingdoms and the open range was caused by all of these except
Which phrase best restates “two households”? Two owners two families two towns Which phrase best restates “alike in dignity”?
negative sixteen plus the quotient of a number and -4 is -3
The main motive for king philip ii's attack on england in 1588 was to
Bill stewart contributes land valued at $10,000 and a building valued at $70,000 to form a partnership. the partnership also will pay the $50,000 mortgage payab
How did newton use creativity and logic in his approach to investigating light