pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Which words in the sentence make up the appositive phrase? Mrs. Guerrero, the president of the historical society, is retiring next summer. A. Mrs. Guerrero
make a short dialogue about the introduction!
What are the steps to solve this?
To calculate the area of the front surface of a box,you (a) add the length to the height (b) add twice the length to twice the height ( c) multiply the length b
Solve each compound Inequality. 42. -2 ≤ d + 1/2 < 4 1/2 44. 2t ≤ -4 or 7t ≥ 49 46. -1 ≤ a - 3 ≤ 2 48. A town's high temperature for a given month is 88 degr
what forces led Americans to declare war on Britain in 1812?
what is 16,700,000,000,000,000 estimated as the product of a single digit and a power of 10
Why should mass not be represented by an arrow?
write the ratio 6 ft to 4yd as a fraction in simplest form.
What unions were open to African Americans in the 1920s?