amberm1060 amberm1060
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

If you checked out with boxes of pencils and your total was $26, how many boxes of pencils did you buy?

Respuesta :

Fae87
Fae87 Fae87
  • 04-11-2021

Answer:

Depends how much each box costs

Step-by-step explanation:

Anyways just divide 26 by the cost of the boxes

Ex: The boxes cost 2$

26/2=13

So 13 boxes if they cost two dollars

Answer Link

Otras preguntas

Which statement describes the aesthetic principle of proportion in classical Greek sculpture?(plato)
What is the similarities between prose and poetry
Write an equation of the line passing through point P(−8, 0) that is perpendicular to the line 3x−5y = 6.
A researcher is investigating two species of fungi, fungus X and fungus Y. The characteristics of each fungus are given in the table. Fungus X Fungus Y Locatio
Which planet is small , with a rocky surface and an atmosphere?
Which man was the leader of Libya for more than 40 years?
Using language like “i think” and “in my opinion” can make your writing seem _____. a. Vividb. Directc. Uncertain d. Confident
Solve for x. −10<−2x+4≤8
Which of the following are not parts of a message? Select all that apply. noise meanings symbols encoding feedback decoding
Let's say that 1/3 of the eggs become cracked. What is the ratio of the number of eggs that have cracked to the number of eggs that haven't?