victoria880 victoria880
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

4. Jan bought donuts for $6.75. Each bagel cost
$0.75. How many bagels did she buy?

Respuesta :

princesspokemon987
princesspokemon987 princesspokemon987
  • 03-11-2021

Answer:

9 bagels

Step-by-step explanation:

Divide the price ($6.75) by the price of one bagel ($0.75) to get the amount of bagels Jan bought. (9)

Answer Link

Otras preguntas

6. PART B: Which detail best supports the answer to Part A? A "In the United States, groundless fears, prejudices and demagoguery produced three notable events
How are goods produced? Determines:a) who receives the goods that are produced. b) how tastes and preferences are determined. c) how resources are combined in t
Which option is a potential environmental risk of adopting a new technology? A shorter product life B harm to an ecosystem C increase in human diseases D red
What is the 2020-2021 biomedical debate topic
What page number is there a conflict in for things fall apart
Microeconomics Which of the following statements is true? a. Students majoring in economics earned more than students majoring in engineering in the U.S. in 20
Sort the following analytical techniques as either classical methods or instrumental methods. a) surface analysis b) precipitation titration c) gravimetric anal
What is the density of a 234 g sample with a volume of 22 mL?
Given the check digit is 3, find the missing X for the master card number 5164 2X13 2705 0183
For the situation in exercise 8, fashion an equitable remedy that might encourage cracked mirror to decide to keep its commitment to play at your prom.