lelisaravia610
lelisaravia610 lelisaravia610
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

$1.92 for 16 ounces of coffee how much money is one ounce
​

Respuesta :

chanellechung24 chanellechung24
  • 03-11-2021

Answer:

12 cents

Step-by-step explanation:

If it's $1.92 for 16 ounces, then to find 1 ounce, you would divide 1.92 by 16, which gives you 0.12 or 12 cents.

Answer Link
gisellecho16
gisellecho16 gisellecho16
  • 03-11-2021

Answer:

$1.95/16=0.12

Step-by-step explanation:

your answer

Answer Link

Otras preguntas

plural form of la nina
What was the first major group of catarrhine primates in the miocene called?
Which of the following root words means "more than one"? Ambi- Ject- Junct- Terr-
Narrative knowledge includes all of the following EXCEPT:
A crayon company sells a pack of wax crayons for $5. There are 10 crayons in each pack. What is the unit price of the crayons? $0.40
Which of the following choices is leading to scarcity of water around the globe? pollution depleted petroleum drought lack of sustainable development
Read the sentence below, then determine how it should written with correct capitalization. my mom and my aunt are taking us to the fair in perry, ga. A) My mom
Which is the first task of the house of representatives after it is called to order?
If two events a and b are independent and you know that p(a) = 0.65, what is the value of p(a | b)?
Find the percent change. Tell whether it is a percent increase or decrease. from 50 to 42