Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

What groups did the nazis single out for extermination ?
The study of​ ________ reveals a number of ways to enhance your relationship strategy and add value. this helps the salesperson perform his or her work with poi
Given that anna wants to spend less than $60 for the subscription and only full month subscriptions are offered, what is the maximum number of months that ana c
one skater said to be other, "Man, that was one gnarly flip out just did!" The skater is using Jargon Idiom slang general English
Which of the following did the West specifically want? high tariffs easy bank credit cheap public land internal improvements at national expense greater acc
What is effective communication?
If the measure of XYZ is 81 what is the measure of YZ
The perimeter of a triangle is 69 cm. the first is 5 cm shorter than the second side. the third side is twice as long the first side. find the length of each si
Write the fraction 9/50 as a decimal if needed round to the nearest hundredth
critically examine the role of caste in politics