meganbaugher064
meganbaugher064 meganbaugher064
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASE HELP ME WITH THIS

PLEASE HELP ME WITH THIS class=

Respuesta :

musiclover10045
musiclover10045 musiclover10045
  • 01-11-2021

Find how much money was spent:

25 - 18.70 = 6.30

Divide the amount spent by cost per yard:

6.30 / 0.14 = 45

She bought 45 yards

Answer Link
Minatotheyellowflash
Minatotheyellowflash Minatotheyellowflash
  • 01-11-2021

Answer: She bought 52 feet of ribbon. Hope this helps have a great day.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The Socratic method is named after this Greek philosopher.
Help me with this worksheet please!!!
In what ways did Anne Frank change while living in the secret annexe? What example(s) from her diary can support your answer?
Which condition is necessary for a standing wave?
______________ has created many environmental problems in Azerbaijan. a. Gold mining c. Nuclear energy production b. Oil drilling d. Explosive population growth
Tim is painting his storage shed. He buys 4 gallons of white paint and 3 gallons of bule paint. Each gallon of white paint cost $15.73, and each gallon of blue
What do you think the Jamestown settlers could have done before the start of their voyage to become better prepared?
how was the colosseum paid for
What is the complimentary mRNA sequence to the DNA sequence A-T-T-G-C-A
When did pan gain control of korea prior to world war ll