rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

Can someone please help I will appreciate it
Solve the equation and write the solution set. Show all work |4x-8|-3x=6x+2
Is 10/11 rational or irrational? (10/11 = 0.909090)
how many minutes does it take light from the sun to reach earth the distance from the sun to earth is 93 million mi the speed of light = 3.00x 10^8 m/s
Which of the following statements is true regarding scientific hypotheses? A.There are no valuable hypotheses. B. A testable hypothesis is valuable only if all
Without multiplying, determine the sign of the product (356,864)(−194,758). (5 points)
One History Question! 10 POINTS Mercantilism was the belief that Question 1 options: a government could tax without consent of the taxpayers for regulating trad
Sonia read 2 pages of a book per minute. If Sonia read all pages of the book at the same rate, which equation shows the total number of pages, y, that Sonia rea
The selling price for a classic car is $14000, which is $2500 less than three times its original price. What was the original price of the car?
when 60% of a number is added to the number, the result is 44