MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Classify the triangle by its sides. The diagram is not to scale. a. equilateral b. isosceles c. scalene d. straight
Can someone help me with my geometry? (Pythagorean theorem)
3 over 8 plus 1 over 4 in simplest form
In gardners grendel how does grendel classfify humans? A) Barbaric and drunk B) Destiny-driven and ignorant C) Ethical and boastful D) Bloodthirsty and lazy
write the points (-3,5) and (1,1) in slope-intercept form
After carefully reading the sentence below, select the adverb clause, including the subordinating conjunction. Then choose the relationship that the subordinati
Convert the mixed number to an improper fraction. 67/8
How did people in ancient China believe that spirits influenced their lives?
The Khmers originally came from which country?.
When you take photos with your smart phone or camera the files are most likely stored on which type of storage device