jaelynns5
jaelynns5 jaelynns5
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

A farm lets you pick 4 pints of raspberries for $12.00 How much dollars for 1 pint?


No websites pls

Respuesta :

25villanueva94
25villanueva94 25villanueva94
  • 01-10-2021

Answer:

$3

Step-by-step explanation:

You know this because 12 divided by 4 is 3.

Answer Link

Otras preguntas

convert the following quantities [tex]25m {}^{2} \: into \: cm {}^{2} [/tex]​
Because psychologists generally use college students as research participants, the research does NOT involve Group of answer choices random sampling. convenienc
A department that is evaluated on their success in generating income is a(n): Multiple choice question. asset center cost center investment center profit center
what is the task of vessel cells in xylem​
Can someone help me please?
2/3 - 10/9and5/3 and 7/9
Assume myString and yourString are variables of type String already declared and initialized. Write ONE line of code that sets yourString to the first character
An overriding principle of Maslow's theory of needs is: a. people are driven by self-actualization b. the fact self-actualization is never achieved c.
Find the refractive index of a medium having a velocity of 1.5 x 10^8*
A system of farming that leads to continuous destruction of virgin forest is A. mixed farming B. mixed cropping C. pastoral farming D. shifting farming