lucasjasmyne lucasjasmyne
  • 01-10-2021
  • Mathematics
contestada

(02.02) The table below shows a correct representation that 12 pounds (lb) of sugar cost $4:

Respuesta :

ventigwenshjin ventigwenshjin
  • 05-10-2021

Answer:

false

Step-by-step explanation:

you didnt add the picture but the answer is false bc only 3 were shown

Answer Link

Otras preguntas

Which best describes the trends in electronegativity on the periodic table?
During the Gilded Age, how did the US Congress act to regulate business practices? Congress passed laws that supported laissez-faire policies to help businesses
Solve to find the value of x. 40-x/3 = 4+x
To avoid sounding too forward, you should avoid addressing the reader by name in a cover letter. true or false
what is 5/8+1/4 in simplest form
Which type of sedimentary rock can be formed by the evaporation of a lake? A. organic B. chemical C. fragmental
Which of the following is the medium which creates oxbows? water wind ice gravity
The group of people that is elected by stockholders to run a corporation is called the A. Board of Governors. B. Board of Directors. C. Operations Council. D. O
What are the three types of boundaries and what landforms come from each
Which word in the sentence is a gerund? The truck pulled up under the chute, ready for loading. a. ready b. loading c. under d. pulled