27sorrellluc
27sorrellluc 27sorrellluc
  • 03-09-2021
  • Mathematics
contestada

If four apples cost $0.40, how much would six apples cost?

Respuesta :

MJTrxsh
MJTrxsh MJTrxsh
  • 03-09-2021

Answer:

0.60 :D

Step-by-step explanation:

Pls mark me brainliest ty :D

Answer Link
idrclol00
idrclol00 idrclol00
  • 03-09-2021

Answer:

0.60

Step-by-step explanation:

if 4 apples are $0.40 and 4+2 is 6 add 0.20

therefor 6 apples cost $0.60

Answer Link

Otras preguntas

St. Valentine is indeed the patron saint of love, but he has many other duties. He is also the patron saint of?
Ethyl alcohol and carbon dioxide are the end products of
Near the surface of the earth what is the magnitude and direction of the acceleration due to gravity?
How is the way water cools different from other liquids ?
I have no idea how to use this site yet, so I'm just gonna put my algebra problem here. Thanks for any help! Graph system of equation: x-2y=2 3+y=6
Name TWO duties of the crane operator.
Montañas altas de Sudamérica?
Which is considered a major contribution of Mesopotamian civilization? A. They discovered how to cultivate cotton. B. They invented a complex system of writing
why did sectional differences grow in the 1820s
function form 5x-7y=14