frankidavis421 frankidavis421
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

better value for 15.3 ounce cereal

Respuesta :

tallabtall123
tallabtall123 tallabtall123
  • 02-09-2021
In the second case you have $4.59 per 20 ounces
Thus take 4.59 / 20 and you get $0.2295 per ounce or almost 23 cents per ounce

Hope it helps
Answer Link

Otras preguntas

Read the following paragraph: There are many kinds of people in the world, all valuable in their own ways. We feel it is a privilege to spread our way of life,
Sudhir bought an almirah for RS 13600 and spent RS 400 on its transportation . He sold it for RS 16800 . find the his gain percent​
25 percent of 510,000
Define feeding of living things ​
Explain the requirements for putting together an Affirmative Action Plan (AAP). Include a discussion on mandatory and non-mandatory issues.
check whether -2 and 2 are zeroes of the polynomial x+2
Why were the majority of Russians willing to overthrow the tsar and establish a new, experimental government? A. Most Russians thought that a new government wou
What's the valency of sulphur for SO2?​
what bsic difference is between NMR and MS spectroscopic techniques?​
What is the mass in grams of 1.00 gal of water? The density of water is 1.00 g/ml.