Hzhuwja Hzhuwja
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

4. A large pizza with 12 slices cost $9.00.How
much is each slice

Respuesta :

h200341 h200341
  • 02-09-2021
4/3 dollar or 1.333333
Answer Link
staro39
staro39 staro39
  • 02-09-2021

Answer:

1.33

Step-by-step explanation:

12÷9 =1.33

each pizza slice costs $1.33

Answer Link

Otras preguntas

If you were a member of the American Society of Radiologic Technologists, a society for x-ray and radiology professionals, what advance in health care might you
Which of the following types of promotion is usually te least expensive for a company
What are the natural rights with which people are born, according to john locke?
What is the wavelength of microwaves of 3.0x109 Hz frequency? c = 3.0x108 m/sec
Explain why it is both the teacher’s and student’s responsibility to use a rubric.
How do economists sometimes measure physical capital in a country (1 point?
Can someone explain this to me please
Problem: Find the value of y. log 2 32 = y Answer choices: A.) 4 B.) 5 C.) 6 D.) 7
Which change will increase the yield of hydrazine?
For what values of x is the rational expression below undefined? Check all that apply. A. 5 B. 4 C. 3 D. -3 E. -4 F. -5low equal to zero.