makaylajacksgarage1 makaylajacksgarage1
  • 02-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mike had $25 to spend on three pens.
After buying them he had $19. How
much did each pen cost?

Respuesta :

anthonystegman123
anthonystegman123 anthonystegman123
  • 04-09-2021

Answer:

mike spent 6 dollars, each pen cost 2$

Answer Link

Otras preguntas

if f(x) = |x| and g(x) = |x| − 4, which transformation is applied to f(x) to get g(x)? a vertical transformation of f(x) four units upward a horizontal transfor
orchids are a recently evolved plant that have a novel feature known as aerial roots. what is the most likely function of an orchid's specialized roots?
amit works out at a gym for three quarters of an hours.he uses the treadmill for half the total workout session time and one third on cycle.find the total time
Which essential nutrients have the highest calories per gram?
how do animals handle there awesomeness?
when all power and authority rests with one person, it is called a
which component of blood makes up 55 percent of the blood volume?
which religion did china introduce into japan?
Embroidery is an example of which type of fiber craft? a. weaving c. basketry b. sewing d. paper making
the united states sent forces to what area of tbd world in the mid-1990s to stop ethnic cleaning