justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

Factor mn+5m-3n-15.
Melanies blue notebook cover is 20 centimeters by 30 centimeters. She has a sticker for each letter in her name. Each sticker is a square that measures 2 centi
Kelsie sold digital cameras on her website. She bought the cameras for $65 each and included a 60% markup to get the selling price. To the nearest dollar, what
What is a dependent variable?
Fill in each blank with the most appropriate word from lesson 11. Use a word or any of its forms ONLY ONCE. 1. Mary Todd Lincoln's life was marked by three trau
A substance that enters into a chemical reaction is called a(n) _____. enzyme reactant catalyst product
Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost?
in what shape are the lateral faces of a pyramid
what is the integer of elevation of 145 feet
A single tennis court is 75% the width of a doubles tennis court. The singles court is 27 feet wide. How wide is the doubles court?