friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

Which of the following statements accurately reflects the economic and political systems of the United States and the USSR during the Cold War? The United State
How do you do this question?
When a pair of alleles interacts, the resulting phenotype reveals the influence of one allele over the other allele. this pattern is called:?
You just watched a commercial in which a popular singer picks up a soda before going on stage. When the singer drinks the soda, he appears to feel more confiden
Deforestation in Latin America has been carried out PRIMARILY by which industry? A) automotive B) cattle C) farming D) mining
Why does the narrator bites back her tongue ?
Which of the following refers to how hard it is to get accepted or get into 4 year college? 1. Admissions 2. Class size 3. Ease of admittance 4. Student to fa
create a shape pattern that follows the rule "triangle, circle, square, circle" using four different figures.
explain how one character from "The Inchcape Rock"helps develop the plot.
Five powers of Congress and how they help American citizens?