basaniprecious40
basaniprecious40 basaniprecious40
  • 03-08-2021
  • Mathematics
contestada

of a loaf of brown bread costs R6, how much will 4 halves cost?​

Respuesta :

loconte loconte
  • 03-08-2021

Answer:

R12

Step-by-step explanation:

Answer Link
Аноним Аноним
  • 03-08-2021

Answer: R12

Explanation:

Cost of 1 loaf = R6

Cost of 4 halves = 6/2×4

= 6 × 2

= R12

Please click thanks and mark brainliest if you like

Answer Link

Otras preguntas

Goodmorning or goodnight or good afternoon I need your help as fast as possible!! I have a science project and I really don’t have time to do it . The nutrition
Read the excerpts from Trifles by Susan Glaspell, and identify a synonym for the vocabulary words. Help pls!! Links/ irrelevant answers WILL be reported.
in which block does chlorine lies​
Integral of u' over (u^2-a^2)
Calculate the area of each shape below. Figures are not drawn to scale.
Use the graph that shows the solution to f(x) = g(x). f(x) = 2x - 4 8(x) = 2x2 - 4 -4 -3 -2 1 f(x) -2 -3 What is the solution to f(x) = g(x)? Select each correc
pa answer poi will mark it the brainliest​
answer pls i will give brainliest!
A factory that makes wireless headphones selects 100 random pairs to check for defects. They find that 4 pairs of headphones are defective. If the factory makes
Jackie wants to buy a $25,000 car, but she can afford to pay only $400 per month for 5 years. If the interest rate is 8.25% compounded monthly, how much does sh