shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

The atomic mass of 12C is 12.000000. Multiply the atomic mass of 12C by its abundance. Report the number to 5 significant digits.
(25 POINTS AND BRAINLIEST FOR BEST) A realtor makes 5% commission on each sale. Define the variables and write an equation to represent the relationship between
What are 10 tips for having a well organized kitchen?
Which example is a mixture of a gas dissolved in a liquid? dry ice (solid carbon dioxide) liquid hydrogen bronze soda pop please help
Four types of organic molecules found living things?
A drug testing company advertises a test for steroids that is 92.1% effective at detecting steroid use. It has a true negative effectiveness of 90.6%. Which st
What is Hysteresis loss
Please, I need help with this!!! What is the larger point that Miller is making about "diabolism" in society?
Solve: 15x+5)=2 how rhf bvruf qirfhuirjvfdhjiorewhkbdiofpjkf urieg kriefhdjiorfdkwiodfbh
Please, I need help with this!!! What is the larger point that Miller is making about "diabolism" in society?