Kekeangelo2 Kekeangelo2
  • 01-07-2021
  • Mathematics
contestada

Robert paid $4.5 for 3 apples. Find the cost per apple.

Respuesta :

ashish4112119
ashish4112119 ashish4112119
  • 01-07-2021

Answer:

$1.50

Step-by-step explanation:

so its

4.5 ÷ 3

which

1.5

Answer Link

Otras preguntas

Why were the 1920's considered the best and worst of times?
Newtons third law of motion is also known as the law of ?
How did Alexander the Great rise to power and how did he spread Greek culture to other lands?
What is a series of events that cells go through as they grow and divide
What is the main religion of Latin america
How do you work out the problem 84 divided by4
How do you work out the problem 84 divided by4
sam cut a pie into equal parts.There are 3 slices left.The angle measures for 3 slices is 72.how many slices did he cut?
How do you work out the problem 84 divided by4
What is the main religion of Latin america