zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

why was it necessary to cooperate with people for unification​
Desperate, Will Mark Brainllest and Give Thanks for Correct Answer What was the most important invention changing the life of Americans?
Indicate whether the pair of structures shown represent stereoisomers, constitutional isomers, different conformations of the same compound, or the same conform
Solve for brainliest
what legal limitations did women face in the 19th-century and what gender-inequality issues do women face today?
Find the area of the figure. (Sides meet at right angles.) 4 ft 4 ft 4 ft 2 ft 2 ft 3 ft 3ft Please help it’s urgent
Describe the relation between the complexity of an animal body and the type of circulatory system it has
Is have you ever heard someone say something you didn't like for an essay good for the hook?
Please help me to solve this . ​
please help me i will give u free pts if u answer it correctly​