katrinamariebolo
katrinamariebolo katrinamariebolo
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada


Need help finding the cost! ASAP!

Need help finding the cost ASAP class=

Respuesta :

uwuowouwuowohelpme uwuowouwuowohelpme
  • 03-06-2021

Answer:

Apple Cost: $1.10

Orange Cost: $1.05

Three oranges and two apples cost: $5.35

Step-by-step explanation:

Answer Link
delilah0027
delilah0027 delilah0027
  • 03-06-2021
answer:
first one: 1.10$
second one: 1.05$
total: 5.35$
Answer Link

Otras preguntas

Briefly describe one development that contributed isolationist sentiment in the united states from 1919 to 1940.
What behavior is most likely to carry risk of serious infection
Pls help me answer this question and I help you answer a question
The author includes an allusion to allow readers to recall a familiar text. consider famous veterans. think of armed service professions. remember the fifty st
Shara has an account balance less than -86. drop-down menus to complete the statements about Shara's account balance. 1)Shara's balance means she has a debt____
A population of values has a normal distribution with μ = 158.9 μ = 158.9 and σ = 90.4 σ = 90.4 . You intend to draw a random sample of size n = 218 n = 218 . F
What is the opposite of |-6|
7 times a number is 8 less than the square of that number. Find the negative solution
what addition expressions have a value of 8
Mega Movies hosted a film premiere on Friday night. They charged $8 for adults and $4 for children. One hundred thirty-eight adults and children attended, and $