greenteisha57 greenteisha57
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

You buy halibut at 28 per pound. One portion of seared halibut requires 6 ounces of halibut. How much dose the halibut for one portion cost?

Respuesta :

gageer2005 gageer2005
  • 03-06-2021

Answer:

4.6

Step-by-step explanation:

yes

Answer Link

Otras preguntas

what is the author saying about dreams that are deferred (postponed)? they might blossom like fruit. they might grow and become larger. they might change for th
What is 1+5+6+2+9+126+35+83+21+278-567+1189
Two vectors, X and Y, form a right angle. Vector X is 48 inches long and vector Y is 14 inches long. The length of the resultant vector is inches.
mother and I is that indirect object
A doctor develops the model y = 36.57x+4 for the number of words a toddler can speak (x) versus the months that have passed since they started speaking (y). Int
How do I solve this?
What is the value of g? −5 7g=3g 9 −1 1 1 2/5 3 1/2
If the unit selling price is $2.50 and the unit cost is $1.00, what action is needed to maintain the gross margin percentage when unit cost increases $0.25?*
The number b is decreased by the number a a-b a b -b-a b-a
What are the two types of energy sources? A. fission and fusion B. organic and inorganic C. extrusive and intrusive D. renewable and nonrenewable