jjdjjejrjejrjejjqwe
jjdjjejrjejrjejjqwe jjdjjejrjejrjejjqwe
  • 02-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please help I’m stuck :((((((((((((((((((

Please help Im stuck class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

hope this helps

have a good day :)

Step-by-step explanation:

Because 1 orange cost 0.93 so you multiply it by 4 to get 3.72

Answer Link
JoudM2009
JoudM2009 JoudM2009
  • 02-06-2021

Answer:

$3.72

Step-by-step explanation:

ok so we need to divide 2.79÷3 so we can know how much each orange coast.

2.79÷3 = 0.93

now add 0.93 to 2.79

2.79+0.93 = 3.72

Answer Link

Otras preguntas

what are three ways water erodes the surface of earth
What's breed of given cat???Check attachment
What were the 4 major truths Jefferson presented in the declaration of independence?
36 is _______% less than 60?
What were the 4 major truths Jefferson presented in the declaration of independence?
36 is _______% less than 60?
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?
how have computers changed mapmaking in recent years
on sara's computer, 3/8 of the hard drive is files. Of the files, 1/6 are games . What part of the hard drive is games?
Why did Henry Clay group his resolutions in pairs in the Compromise of 1850?