Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

An apple pie filling cost $1.59. For each filling there is 21 ounces, how much will someone pay for one ounce of filling?

Respuesta :

Slimeaid1470
Slimeaid1470 Slimeaid1470
  • 02-12-2016
0.0757142857142857 I wasnt sure if you wanted me to round to a percific place
Answer Link

Otras preguntas

what is the domain of the following list of ordered pairs? (-4,-2), (0,-3), (2,7), (1,4)
A passenger in the rear seat of a cat moving at a steady speed/rate is NOT moving relative to A.) the side of the road B.) a pedestrian on the corner ahead C.
In the case of mira and abram, abram expected mira to drop off the hedge clippers at his mother's house. mira didn't do so, and for abram that was the source of
Where in the body is cardiac muscle found Bones Arteries Heart Stomach
If x-12√x + 36 = 0 what is the value of x A. 6 B. 6^2 C. 6^3 D. 6^4
I need help with Qn 3 & 4
can someone solve this problem
According to the food chain, trout are a major source of food for bears. What would happen to the trout population if the bear population became significantly l
The variables y and x have a proportional relationship, and y = 15 when x = 3. What is the value of x when y = 4?
Liam has 9/10 gallon of paint for his birdhouses he sells at the fair. It takes 1/20 gallon of paint for each one. How many can he paint?