krishnapandey4286
krishnapandey4286 krishnapandey4286
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Apples are sold at rupees 48 4/5 per kg.What is the cost of 3 3/4kg of apples?​

Respuesta :

m2943 m2943
  • 04-05-2021
The cost would be 183 rupees
Because

= 3 ( 3 / 4 ) x 48 ( 4 / 5 )
= 183 rupees.
Answer Link

Otras preguntas

I need a friend >:'( sup peeps talk to meeeee​
Mark all the relative maximum points in the graph
Please choose the correct answer
The American military draft has been used during times of war and times of peace. During the conflict in Vietnam, the draft was used to supply the military with
Which postulate proves the two triangles are congruent? A. HL B. AAS C. SAS D. none
how did life change for american women during world war ii?
Based on corresponding angles and vertical angles, which angles must always be congruent to the angles glven?​
What does the word hallow mean in relation to halloween?
i need help ASAP what is x
2. What is the effect on the reader of moving back and forth between the stories from different periods of history?