addie0208
addie0208 addie0208
  • 04-05-2021
  • Mathematics
contestada

Mariah paid $5.00 for a dozen bagels. About how much
does one
bagel cost?

What equation would you use to find the solution?

Respuesta :

tiffanytiffany301
tiffanytiffany301 tiffanytiffany301
  • 04-05-2021

Answer:

$2.40 a peice for one bagel

Answer Link

Otras preguntas

a landscaper is designing a flower garden in the shape of a trapezoid. she want to make to shorter base 3 yards greater than the height and the longer base 7 ya
The length of a rectangular field is 12 yards less than the field's width. If the sum of the length and width is 96 yards, what is the length of the field in ya
*square root* 56 exponent 7 - simplify this radical please
This battle eliminated Persian influence in Greece and Athens.
Which of the following are ways to show respect to your parents? listening to them speaking kindly to them obeying their rules seeking their advice all of the a
how would you find a number between 3.2 and 3.26
Signal words tell us that _______ usually follow(s). a. a singular word b. a plural word c. either a singular or a plural word d. a plural and a singular wo
what is the purpose of checkpoints in the cell cycle
If you wanted to make all days on Earth the same length, what would you have to do?
How do u do the problem 33.8 divided by 32.5?