fdonaldss fdonaldss
  • 01-12-2016
  • English
contestada

chin bought 12 pounds of apples for $6 use the ratio table to find the cost of bying 3 pounds of appels

Respuesta :

nerdvodka
nerdvodka nerdvodka
  • 01-12-2016
Not sure why this is in the English section, but the answer is 1.50.
Answer Link

Otras preguntas

major alignments and divisions among Americans during American revolution
What is 63:28 reduced
What was the primary motivation behind European exploration?
I need help doing this
If f(x) = 2x to the second power - 10, find f(5)
What describes the similarity between the united states constitution and the declaration of independence
What is the solution to the equation? 8 + 4s – 2s = 16 A. s = –12 B. s = –4 C. s = 4 D. s = 12
(4x3 + 2x2 + 50)/(2x + 5)
How did Schultz’s personal experiences influence his treatment of his employees? How has Starbucks benefited from these management practices?
Is the acceleration due to gravity in projectile motion always negative? please explain