Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

one package of strawberries costs $4.50 how many will 3 packages cost?


if you can please show your work:)

Respuesta :

xXSushiXx
xXSushiXx xXSushiXx
  • 02-04-2021

I think you have to multiply them to get the answer $13.5

Answer Link

Otras preguntas

Explain the principle of dominance.
2x 5 x -7 x 5 ----- -- 5 = ------------ = --- + ----- 3 6 2 3 Rápido por
how did the Vietnam war impact American society/politics
Henry completed a 20-mile bike ride in 4 hours. Josie completed a 30-mile bike ride in 5 hours. If both riders continue at those speeds, how many more miles can
What are some rights that patients have? Check all of the boxes that apply. the right to threaten healthcare workers with lawsuits the right to keep some inform
‼️‼️SOMEONE PLEASE ANSWER‼️‼️ From an early age, Briony loved being in the water. Some of her fondest memories were of swimming at her grandfather's Lake and sp
Which result would most likely increase mice population A: A long period drought B: A decrease in the food supply C: A decrease in the owl population
Tony weighs 180 pounds on the surface of the Earth. If Tony travels to the Moon, his weight will be about 30 pounds. Judging from this information, which of the
Why did separate systemic and pulmonary circulations evolve in species that have the high-pressure circulatory system required for rapid movement of blood?
Think about any idioms you might use, where if you really analyzed the actual words, they wouldn’t make much sense, but the big picture means something differen