Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

[100 POINTS] Find the values of x, y, and z.
The weight of vegetables transported by a farmer to a nearby market increases by 15% every month. The farmer transports 460 pounds of vegetables in April, 529 p
How do milestones help a project manager ensure that a project goes smoothly? A. By showing whether the project is progressing as planned B. By showing whether
¿A qué hora tienen que terminar Christina y Ernesto?
In The House on Mango Street, Cisneros wants readers to recognize that society’s expectations can lead people to feel inferior or unworthy about who they are, w
35. the set, s consists of 900,000,000 whole numbers, each being the same number of digits long. howmany digits long is a number from s? (hint: use the fact tha
Innitrobe is ramping up to begin an erp implementation. to promote its success, innitrobe seeks project oversight and verification and validation of system perf
The Romantic fascination with exotic or fantasy lands is clear in __________. Keats’s “La Belle Dame sans Merci” and Coleridge’s “Kubla Khan” Shelley’s “Ode to
Help :') ................................
What is the equation of the line shown in this graph?