Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

which equation has the least steep graph? A. y= -3/4x-9 B. y=-7x-2 C. y=1/4x+6 D.2x+1
Two points have the coordinates (2,3) and (7,9). Calculate the distance between the two points. Give the answer in two significant figures. ​
How do human activities lead to primary succession?
35 gallon to fl oz plz answer.
The Martian Corporation, a space vehicle development company, is starting a new division that will develop the next-generation launch missile engine configurati
Find the value of w.
If the probability of a spinner landing on blue in a game is 1/8 what is the probability of not landing on blue give your answer as a percent
meaning of ejaculation​
CLICK THIS IF YOU PLAY GACHA CLUB I can't find this front hair (the pink part) anywhere do any of y'all gacha club fans know which on it is? ​
Where the Red Fern Grows is told from the point of view of twelve‐year‐old Billy. How do you think the novel would differ if it was told from the point of view