helpmepain
helpmepain
01-04-2021
Mathematics
contestada
WILL GIVE BRAINLIEST
Respuesta :
4469
4469
01-04-2021
The Answer is B, they started off by getting the variable alone on one side and did simple math from there, taking the correct steps
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 64+ )
Otras preguntas
Alban drove 1200 miles in 30 hours. What was his rate of travel in miles per hour? A. 0.025 B. 40 C. 1,230 D. 36,000
1. Write the answer in the form (x, y) 2.Write the answer in the form (x, y, z). 3. explain the answer to the inequality. 4. best explain question four by simpl
complete the two column proof. given 2=4 m<2=110 prove m<3=70
A 5 lb. bag of organic all-purpose flour costs $6.76. What is the unit price? _ per pound
beatriz esta leyendo un libro de 530 paginas, si lee 10 paginas por día, ¿en cuantos dias terminara el libro?
HELPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPPP
Fleas and dogs are in a symbiotic relationship called _____.
Which factors can be multiplied together to make the trinomial 5x2 + 8x – 4? Check all that apply.
who christopher columbus
How is multiplying a whole number by a mixed number the same as multiplying two mixed numbers? Please help.