nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 59+ )
Otras preguntas
In what year was “La Fortaleza” built?
Kyra and five friends shared a bag of fruit snacks. Each person got no more than 3 fruit snacks. The inequality x÷6 <3 represents this situation. Solve the i
Who else is watching the super bowl rn? Cheifs or 49ers?
whats does a cell meaning in biology
Bolka Corporation, a merchandising company, reported the following results for October: Sales $ 413,000 Cost of goods sold (all variable) $ 169,100 Total variab
How did colonial powers justify their aggression in Southeast Asia?
1~ A quick. rough estimate of the time required for money to double can be obtained by dividing which ofthe following numbers by the compound interest rate?A.10
What’s the formula for circle
Professor Lum asked respondents, "How old are you?" Later in the interview Lum asked,"What is your date of birth?" This illustrates that Lum was interested in t
Texas airlines lose 32,400 passengers last week the airline use only airplanes that have a capacity of 216 passengers which equation to find out how many airpla