AlexSchreiber
AlexSchreiber AlexSchreiber
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help with this
​

please help with this class=

Respuesta :

newtondelisha newtondelisha
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1

Step-by-step explanation:

The ad costs $2 per day(x) + the flat service of $1.

(1) day: $3=2(1)+1 (3) days: $9=2(3)+1

Answer Link
Supernova2233
Supernova2233 Supernova2233
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1 Hope it helps you

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Victoria is taking a three day trip. on the first day she drove 235.6 miles. on the second day she drove 241.53 miles.if the total trip is 688 miles, how far d
what is equivalent to the ratio 22:55?
OBSERVE A EQUAÇÃO DO 2 GRAU NA VARIAVEL X E RESPONDA O QUE SE PEDE
Help with question ls
which is less 4 quarts or 1 gallon
10 quarts equals how many cups
how do you solve this problem. there are approximately 2.1 million deaths per year in country A. Express this quantity as deaths per minute.
Even-aged management practices involves clearing trees that _______. a. are all the same height b. are all the same weight c. are all near the same age d. are a
One impact Stalin's policy had on the Soviet Union.
why is a model divided into six sections