amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

consider the functions f(x)=-2x+4 and g(x)=8x-2 calculate the coordinates of the x and y interceptes of f(x)​
Take example to evaluate how luxury brands create symbolic value to global consumer​
look at the image for the question
A plane traveled 4425 miles with the wind in 7.5 hours and 3675 miles against the wind in the same amount of time. Find the speed of the plane in still air and
find the height of the triangle
I need help ASAP!!Please explain how to do the problem
h2o how many molecules​
7. Find HCF of: x'y and ly* 8. Find LCM of 4x - 20 and 6x - 30 9. Factorize Factorize: -m-+ 1 + me 10. Factorize: 4x100 11. Simplify: V18+ va 12. If a = 2, b =
Jane and her two friends will rent an apartment for S550 a month, but Jane will pay double what each friend does because she will have her own bedroom. How much
Please help me out with this geometry