esteban4215 esteban4215
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

El costo total en pesos para producir calcomanías,es el monto del alquiler del local más 1.5 veces el número de calcomanías producidas por día

Respuesta :

jennafloyd25
jennafloyd25 jennafloyd25
  • 03-03-2021

Answer:

.......................................................

Answer Link

Otras preguntas

Ho long does it take for the Moon to show all its faces? Thank you❤
Why are frying pans usually made out of metal?
how can temperature can affect communication?
solve for 3x+9=44-2x
System of equations x-y-2z=4, -x+2y+z=1, x+y-3z=11. Solve by elimination
How do I write 4.76325 as a fraction?
a giraffe can run 46.93 feet per second how many feet can it run in 1.8 seconds with out cross multiplying justify your awnser
what type of bond is methane?
What does a journal written by frontier settlers most likely tell you about Manifest Destiny?
If a fair quarter is flipped 3 times . What is the probability of getting exactly three heads? round to the neast thoudsands.