janegentry04
janegentry04
02-03-2021
Mathematics
contestada
How do you do these? I have no idea.
Respuesta :
areona63
areona63
02-03-2021
Do you gotta solve for x?
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 91+ )
Otras preguntas
which has the best unit rate? 16 oz for $4.25 or 20 oz for $ 4.55 I chose 16 oz but I need to make sure it's right
Help me factorise (2x-1)^2-(3x+6)^2 . Please explain your answer too, thank you xx
I need answers please
The price of an article on sale was 80% of the regular price. If the sale price was $56, what was the regular price?
A class voted for either rollerblading, swimming, or biking as their favorite summer activity. If rollerblading got 27% percent of the vote and swimming got 33%
A certain box contains 200 particles of an ideal gas. how many times more likely is it to find the particles evenly split between the left and right halves of t
explain the phrase, "like and equal are two different things," How does is idea help Meg?
Which Inca emperor tried to secure his only release from Spanish captivity with a vast quantities of gold? A. Huascar B. Las Casas C. Moctezuma D. Atahualpa
Given the position function s(t), s(t) = t2 + 3t + 1, where s is measured in meters and t is in seconds, find the velocity and acceleration of the particle at t
Salvatore works as an Electrician. In order to get his job, he completed a brief post-secondary training followed by extensive on-the-job training. In which of