jaecol391ox0nr4 jaecol391ox0nr4
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

A local frozen yogurt shop sell its yogurt and topping for $0.45 per ounce. If Felix bought 8.4 ounces, how much did it cost?

Respuesta :

plopideplep plopideplep
  • 12-02-2021
8.4 ounces costs $3.78
Answer Link
994821453 994821453
  • 12-02-2021

Answer:

It costs $25.65

(Im not sure if this is right but i tried)

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

how does reflecting or rotating a figure change the interior angles of the figure?
Marine exptoration of oil uses seismic waves to locate oil in the seabed. What is a negative impact from seismic waves on the aquatic ecosystem of the ocean? A.
The number of calories you burn depends on your weight. A 110​-pound person burns 163 calories during 30 minutes of tennis. Find the number of calories that a 1
Distinguish between a transverse wave and a longitudinal wave.
Using elimination, what is -4x+2y=-12 4x+8y=-24
Janie has $3. She earns $1.20 for each chore she does and can do fractions of chores. She wants to earn enough money to buy a CD for $13.50.
MUST READ STORY WILL GIVE BRAINLY IF CORRECT!!! In “perseverance,” which theme is reflected in the lines, “Life’s field will yield as we make it / A harvest of
If I had 1234 apples and 1 banana what is the total amount
Item 1 Solve for s. s+24=90 −114 −66 66 114
which of the following sentences most clearly uses topical organization? A. Do you have problems with mosquitoes and gnats? Fabulous Exterminators can help! B.