laylall549
laylall549 laylall549
  • 12-02-2021
  • Mathematics
contestada

Mrs. Wicker bought a case of 24 juice boxes for $12. How much did each box of juice cost?

Respuesta :

whityuwu
whityuwu whityuwu
  • 12-02-2021

Answer:

If 24 juice boxes=12$

Then one box=24÷12=2

One box is 2$

Step-by-step explanation:

:)

Answer Link

Otras preguntas

what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00
what is 25% of 500.00